Mungesa e ligjit për deputetët bllokon Kuvendin
Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku deklaron se pengesa e punws sw kwtij institucioni lidhet me mungesën e ligjit për deputetët.

Maloku këto komente i ka bërë gjatw analizws qw ka bwrw pwr gjendjen e krijuar së fundi nga opozita në Kuvend. Ndwr tw tjera ai ka thwnw se Kosova është i vetmi vend që nuk e ka këtë ligj, i cili do të sanksiononte secilin deputet për sjelljen e tij, shkruan "Epoka e re".

Gjithashtu dhe ish-nënkryetari tjetër i Kuvendit, Ibrahim Gashi është i mendimit se ligji për deputetët do të rregullonte shumë aspekte të punës së deputetëve gjatë mandatit të tyre, por edhe për statusin e tyre pas mbarimit të mandatit. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2015, ora 09:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori