Muja sot paraqitet në Gjykatë
Ditën e sotme në Gjykatën Themelore të Prizrenit pritet që të paraqitet kreu i Prizrenit Ramdan Muja, të cilit i rëndon akuza prej 21 faqesh për shpërdorim detyre për qëllim personal.

Bashkë me të akuzohen edhe drejtori i Urbanizimit dhe Planifikimit Hapësinor Sadik Picari, ish-u.d së drejtorit të Gjeodezisë dhe Kadastres Avni Dedej, drejtori aktual i Gjeodezisë dhe Kadastrës Abdullah Tejec, drejtor i Administratës Minir Krasniqi.

Sipas avokatit mbrojtës së Mujës, Ruzhdi Berisha gjykimi ndaj tij do të rifillojë sot dhe do të vazhdojë për gjatë muajit shtator, shkruan PrizreniPress.

Gjykimi do të zgjatë gjatë tërë muajt”, tha Berisha. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 11:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori