Muja do fitojë në Prizren
Ai vjen i bindur për fitore në këtë garë, duke mos ia pasur askujt frikën. Kështu është shprehur kreu i komunës së Prizrenit Ramadan Muja, të cilin PDK-ja e ka rikandiduar edhe për një mandat për të qeverisur këtë komunë.

Madje Muja ka theksuar se ai që duhet të frikësohet është kandidati tjetër, që në këtë rast është Eqrem Kryeziu.

Kryeziu është në siklet. Ai do ta përjetojë edhe më keq humbjen e 3 nëntorit se atë të zgjedhjeve të 2007-s”, është shprehur Muja në një intervistë për “Epokën e re”.

“Jam shumë i bindur se ky rast nuk do të ndikojë negativisht për arsye se në atë aktakuzë nuk ka bazë për vepër penale. Nuk kam bërë vepër penale, por kam bërë vepër humane. Trualli që ua kemi dhënë në shfrytëzim shkollës ‘Mehmet Akif’ dhe Fabrikës së Çokollatës është vepër humane”, ka thënë ai, duke shtuar se në këtë shkollë dhe në këtë fabrikë janë punësuar 320 punëtorë. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2013, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori