Muhaxheri: Gjykata tregoi se është vegël e PDK-së
Arton Muhaxheri nga Vetëvendosje është shprehur vendimi i Gjykatës Kushtetuese sot, në fakt ishte një vendim i vulosur "me urdhër" të partisë në pushtet, Partisë Demokratike të Kosovës.

"Gjykata e Kapur Kushtetuese e tha fjalën e vetë shkurt e shqip "Ne jemi vegël e PDK-së, prandaj mos u lodhni kot", ka shkruar Muhaxheri në Facebook.

Sipas tij, gjykata është e kapur nga partia e Thaçit, e cila ka paur shtetin dhe s'ka lënë gjyqësorin të bëjë punën e vet të pavarur. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2014, ora 17:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori