Moti sot në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur temperaturat që do të mbizotwrojnw gjatë ditës së sotme në vendin tonë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot në vendin tonë do të mbretërojë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 21-23 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales.Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme kryesisht në pjesën e dytë të ditës.

Sipas IHMK-së, Gjakova, Prizreni dhe Peja do të jenë qytetet me temperaturën më të lartë ndërkaq Mitrovica, Podujeva dhe Ferizaj do të jenë me temperaturën më të ulët në vend.Më poshtë ju sjellim tabelën e IHMK-së.
Shtuar më 17/10/2018, ora 07:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori