Moti për sot në Kosovë
Kosova ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm dhe stabil atmosferik.

Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi mbi 7m/s.
Shtuar më 05/09/2017, ora 08:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori