Moti në Kosovë për dy ditët e ardhshme
Në Kosovë do të ketë mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me reshje shiu të intensitetit të dobët e deri mesatare, në dy ditët e ardhshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

Të shtunën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet 10-11 gradë Celsius, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Shtuar më 03/12/2020, ora 18:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori