Moti është me ju për fundjavë
Pëlqej
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për parashikimin e motit për këtë vikend.

Në njoftim thuhet se do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme, e lehë deri mesatare.

Në javën e ardhshme pritet të ketë reshje shiu por temperaturat do të jenë të larta, mbi vlerat e mesatareve.


Shtuar më 21/04/2018, ora 08:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori