Mos prisni ndonjë mbrekulli nga moti, shtyni planet për plazh
Derisa në Europën perëndimore fusha të presionit të lartë dhe masa më të ngrohta të ajrit do të sjellin mot më stabil dhe të ngrohtë, mbi rajonin tonë masat e ftohta ajrore që depërtuan nga veriu i kontinentit dhe fusha të presionit të ulët do të kushtëzojnë mot më të ftohtë, me vransira dhe kohëpaskohe me reshje shiu.

Këto janë detajet e ditëve në vazhdim:

26.06-27.06 – Mot më i ftohtë, kryesisht i vranët, e kohëpaskohe me reshje shiu.

28.06-29.06 – Mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me shi. Pasdite reshjet mund të shoqërohen edhe me bubullimë

Temperaturat e ajrit do të vazhdojnë të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 9C deri në 13C, e maksimalet nga 17C deri në 23C.

Do të fryejë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 3-13m/s. Shtypja atmosferike, gradualisht do të zbres nën vlera normale.


Shtuar më 26/06/2018, ora 08:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori