Morsi i premton Thaçit njohje të Kosovës
Në vijim të vizitёs së tij në nё Kairo, kryeministri Thaçi është takuar sot me liderё tё vendeve tё ndryshme tё Organizatёs sё Bashkёpunimit Islamik (OIC).

Kryeministri Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Presidentin e Republikёs Arabe tё Egjiptit, Mohamed Morsi. Gjatё takimit Kryeministri Thaçi u fokusua kryesisht nё çёshtjen e njohjes sё Republikës së Kosovёs nga Egjipti.

Presidenti Morsi premtoi se Republika Arabe e Egjiptit do ta njohё Republikёn e Kosovёs shumё shpejtё. Nё kёtё takim nё mes tё tjerash është diskutuar edhe për thellimin e marrёdhёnieve bilaterale nё mes tё shtetit tё Kosovёs dhe atij tё Egjiptit. /albeu.com/

Shtuar më 07/02/2013, ora 16:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori