Momente kur serbët u gjunjëzuan ndaj gjermanëve (VIDEO)
Këto janë pamje reale filmike të pushtimit të Mbreterisë Jugosllave nga ushtria gjermane në vitin 1941.

Gjunjëzimi i ushtrisë jugosllave shihet në video, dhe nuk kishin asnjë mundësi të përballonin sulmin gjerman përpos kapitullimit. Ushtria jugosllave dorëzohet pa kushte përpara ushtrisë së fuqishme të Gjermanisë.


Shtuar më 07/06/2018, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori