Molliqaj: VV është sekt
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga PSD-ja, Dardan Molliqaj, i ka dalë në mbrojtje kryetarit të Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, pas kritikave nga Lëvizja Vetëvendosje në këtë komunë.

Ai në një postim në Facebook shkruan se Kastrati njihet për punën e tij të shkëlqyeshme si kryetar jo vetëm në Kamenicë, por në mbarë Kosovën, por të pakënaqur me të janë vetëm Sekti VV, të cilët çdo ditë gjejnë diçka për të vajtuar.

“Në mungesë të veprimeve konkrete dhe me xhelozi të madhe ndaj aktivitetit politik të PSD-së, vajtimi tashmë iu është bërë përditshmëri. Ndryshe nuk ka se si të arsyetohen reagimet e tyre të kësaj jave kundër Qëndronit dhe kundër vendimit të PSD-së që gratë dhe burrat të përfaqësohen 50/50 në të gjitha organet e partisë sonë. Por ata le të vazhdojnë të vajtojnë, ndërsa ne do të vazhdojmë me politikat tona socialdemokrate që po përqafohen nga qytetarët çdo ditë e më shumë. Vazhdo me punën e mirë Qëndron”, shkruan Molliqaj.
Shtuar më 01/04/2019, ora 08:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori