I vihet tritoli një banese në Durrës
Mogherini: Ka progress në negociatat Kosovë-Serbi, përtej vështirësive
Shefja e diplomacisë euroiane Federica Mogherini deklaroi se pavarësisht nga vështirësitë, ka pasur progres në negociatat midis Beogradit dhe Prishtinës, shkruan Albeu.com

Mogherini tha se ajo e konsideron suksesin e saj më të madh marrëveshjen bërthamore me Iranin, por vuri në dukje se nuk mund të harrojë punën në Ballkan.

Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, po përparojmë negociatat mes Serbisë dhe Kosovën në mënyrë që njëherë e përgjithmonë të mund t’i japim fund konflikteve bë Ballkan”, tha ajo. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2019, ora 18:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori