Moderatori tregon manipulimin e "Burdushit": Më ofroi 10 000 euro që ta ftoja në emision
Moderatori televiziv Fehmi Ferati ka zbuluar një detaj që interesant se si “mjeku” popullor Hysni Peçani – “Burdushi” i “blente” gazetarët për ta ftuaremisione.

Ferati, që është edhe ish-kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Mitrovicës në zgjedhjet e fundit lokale, përes një postimi në Facebook, ka treguar se si Burdushi i kishte ofruar 5,000 deri në 10,000 euro që të ftonte në emisionin që udhëhiqte ai.

Postimi i plotë i Feratit:

Burdushi nëse zbulon sa para i ka dhënë (blerë) moderatorëve që e kishin “ftuar” në emisione për qëllim promovimi…do të çuditeni!

Pas një emisioni që e kisha ftuar duke e ironizuar dhe mahitur për kotësinë e tij ekzorciste, e kishte kuptuar më vonë kundërefektin. Pas kësaj mua me ofronte prej 5000€ deri 10.000€ nëse e ftoj në emision me kushtin që pyetjet duhet shtruar sipas kerkeses së tij!”, ka shkruar Ferati.
Shtuar më 17/11/2018, ora 08:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori