Mjeti shpërthyes në Jarinje, serbët vinin për të votuar
Pëlqej
Autobusi nga Serbia, në të cilin Policia e Kosovës">Kosovës ka gjetur një mjet shpërthyes, në pikën kufitare Jarinje kishte udhëtarë serbë, shtetas të Kosovës">Kosovës.

Udhëtarët e këtij autobusi rreth 56 serbë në statusin e refugjatit, po udhëtonin në Kosovë për të kryer obligimin e tyre qytetarë në zgjedhjet lokale të cila mbahen sot.

Autobusi është ndaluar dhe nuk është lejuar të hyj në Kosovë.


Shtuar më 22/10/2017, ora 14:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori