Mjerimi në komunën që drejton Haziri, fëmijët flenë në rrugë (FOTO LAJM)
Dy fëmijë rreth moshës 10 vjeç janë parë duke bërë gjumin në mbeturina, saktësisht në qendër të komunës së Gjilanit.

Gjumi i fëmijëve po bëhet në një hapësirë e cila gjendet në afërsi të Komunës së Gjilanit.

Në qytete të ndryshme të vendit, shumë fëmijë dhe familje vazhdojnë të enden rrugëve duke kërkuar lëmoshë. Kësisoj këta fëmijë kanë habitur shumë banorë të Gjilanit, të cilët edhe kanë shpërndarë fotografitë në rrjetet sociale.

Ky rast duhet të përdoret për të vetëdijesuar gjithë vendin se kujdesi ndaj fëmijëve duhet rritur më tepër, pasi edhe janë e ardhmja e vendit.

Kjo komunë drejtohet nga Lutfi Haaziri i LDK-së dhe tashmë mbetet të shihet nëse do të marrin masa.
Shtuar më 18/10/2018, ora 09:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori