Mjekėt nga Australia operacione pėr fėmijėt me probleme urogjenitale
Pëlqej
QKUK
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ekipi i mjekėve nga Australia, nėn udhėheqjen e Profesor, Paddy Dewan, po kryen disa operacione tė ndėrlikuara tek fėmijėt me probleme urogjenitale dhe gastrointestinale.

Operacionet po kryhen nė kuadėr tė bashkėpunimit shumėvjeēare mes Qendrėn Klinike Universitare, pėrkatėsisht Klinikės sė Kirurgjisė sė Fėmijėve dhe ne koordinim me Ministrinė e Shėndetėsisė. Ekipi nga Australia po realizon kėto operacione, nė kuadėr tė vizitės 2 javore nė Prishtinė dhe Tiranė.

Dje dhe sot janė kryer operacione tek fėmijėt me anomali tė lindura dhe shumė komplekse qė pėrfshinė organet urogjenitale dhe traktin urinarė tė sipėrm, tė kombinuara me anomali te sistemit gastrointestinal.Operacionet po i kryen Profesor Paddy Dewan nga Spitali Universitar i Melburnit tė Australisė dhe Profesor Nexhmi Hyseni, me ekipin e mjekeve tė Kirurgjisė sė Fėmijėve.
eracionet do tė vazhdojnė gjatė gjithė javės dhe do tė pėrfitojnė edhe fėmijė tė tjera mė probleme urogjenitale.Kjo ėshtė vizita e tretė e Profesor Paddy Deėan, me ndihmesė tė Organizatės Australiane e ashtuquajtur "Kind Cuts for Kids" misioni i sė cilės ėshtė te ndihmojė ofrimin e shėrbimeve mjekėsore tek fėmijėt me sėmundje tė rėnda nė vendet nė zhvillim.

Kjo organizatė ndihmon nė avancimin e shėrbimeve shėndetėsore tė kėtyre vendeve nė edukim, demonstrimin e shkathtėsive praktike mjekėsore, pėrkatėsisht tė teknikave operative tė sofistikuara me qėllim transferi tė tyre nė stafin e mjekėve vendor. Gjithashtu komuniteti shqiptar ne Melburn, e ka mbėshtetur financiarisht kėtė vizitė.
Shtuar më 26/02/2013, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.