Miratohet projektligji për MSA-në
Kuvend i Kosovës ka miratuar me 86 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, ndërmjet Kosovës në njërën anë, dhe Bashkimit Evropian dhe Komunitetit Evropian të Energjisë Atomike, në anën tjetër.

Seanca e sotme plenare në Kuvend ka vijuar normalisht në ndryshim nga seancat e fundit ku opozita bojkotonte ose pengonte mbajtjen e seancave të kKuvendit.

Ndërkaq opozita ka qenë pjesë e Kuvendit por në momentin e votimit ajo ka braktisur atë duke mos votuar për këtë projektligj. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2015, ora 12:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori