Ministri serb: Gjithë bota po armatos Kosovën
Tërë bota po e armatos Kosovën, thot Vulini. Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin tha se Kosova po armatoset nga e gjithë bota, e që sipas tij paraqet “një problem serioz të sigurisë”.

Ai theksoi se armatosja e Prishtinës po vazhdon,” edhe pse vendet e NATO-s nuk nuk bien dakord për forcat e armatosura të Kosovës mund të rriten në ushtri”.

Vulin për Tv Pink tha se “territori i Kosovës është nën administrimin e detyrueshëm të OKB-së dhe është burimi më i madh i paqëndrueshmërisë në rajon.
Shtuar më 24/06/2019, ora 15:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori