Ministri raporton për abuzimin e të miturës nga polici
Pëlqej
Ministri i Punëve të Brendshëm, Ekrem Mustafa, është thirrur të raportojë para Komisionit Parlamentar lidhur me rastin e abuzimit seksual të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se si 16 vjeçare ishte shfrytëzuar seksualisht fillimisht nga një mësues, e më pas nga polici të cilit i ka kërkuar ndihmë në stacionin policor.

Mustafa aty ka thënë se ka kërkuar që të hetohet edhe procedura hetimore paraprake ndaj profesorit që dyshohet se ka keqpërdorur seksualisht 16 vjeçaren, raporton lajmi.net.

“Unë kam kërkuar menjëherë takim pas përhapjes së lajmit dhe kam kërkuar që të hetohet procedura e hetimeve se si ka rrjedhur menjëherë pas raportimit të rastit. Unë nuk mund të bëjë më shumë, pasi nuk dua që të ndërhyjë në hetime”, ka thënë Mustafa.

Ai shtoi se ka kërkuar që të merren masa ndaj abuzuesve urgjentisht si dhe kërkoi që ky rast të mos e zbeh besimin e qytetarëve në Policinë e Kosovës.


Shtuar më 12/02/2019, ora 12:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori