Ministri i jashtëm turk do të vizitojë Kosovën
Pëlqej
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, njëherësh shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, është takuar me ministrin e Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu.

Ai në një postim në Facebook ka thënë se shefi i diplomacisë turke shumë shpejt do ta vizitojë Kosovën.

Postimi i plotë:

Pas takimit me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, kisha rastin që ta takojë në një takim shumë të ngrohtë dhe miqësor homologun tim, Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu.

Me homologun nga Turqia ri-konfirmova mbështetjen e fuqishme nga ky vend. Miku im, Mevlüt shumë shpejt do ta vizitojë Kosovën, ku ndër të tjera do të koordinojmë agjendën mbi vazhdimin e lobimit për vendin tonë në raport me vendet jo-njohëse.
Shtuar më 20/09/2017, ora 16:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori