Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Ministri i brendshëm i Serbisë u kërkon protestuesve të largohen nga ambjentet e televizonit
Ministri i Brendshëm i Serbisë, Stefanoviq ju ka bërë thirrje protestuesve që ta lirojnë objektin e televizionit publik serb.

Në një konferencë për shtyp, Stefanoviq ka thënë se ata të cilët kanë hyrë në objektin e RTS-së, do të ndjeken penalisht, derisa protestuesit e shikonin konferencën brenda në objektin e televizionit.

Një numër i madh i protestuesve kanë uzurpuar objektin e RTS-së derisa të plotësohet kërkesa e tyre, për dorëheqje të presidentit të vendit të tyre, Aleksandar Vuçiq. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2019, ora 21:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori