Ministri dhe komandanti i FSK vizitë pune në Kroaci
Ministri i FSK-së Agim Çeku dhe komandanti i kësaj force, gjeneral lejtënant Kadri Kastrati, sot ndodhen për një vizitë zyrtare në Kroaci me ftesë të Ministrisë së Mbrojtjes së Kroacisë.


Delegacioni do të pritet nga ministri i Mbrojtjes i Kroacisë, Ante Kotromanoviq dhe gjeneralbrigade, Drago Lovriq. Gjatë kësaj vizite do të nënshkruhet edhe një memorandum bashkëpunimi në mes të dy mnistrive. /albeu.com/
Shtuar më 15/06/2012, ora 11:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori