Milaimi e zbulon pse u trondit Mogherini
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka e ka përgëzuar kryeministrin Haradinaj për qëndrimet dhe vendosmërinë e tij përball Mogherinit, për të cilin thotë se të huajt prej që ka filluar dialogu me Serbinë, kanë bërë monolog.

Sipas Zekës, hera e parë që ndodhi dialogu, edhe Mogherini u trondit.

Postimi i plotë:

Pse u trondit Mogerini?

Prej që ka filluar dialogu me Serbinë, të huajtë kanë bërë monolog. Hera e parë që ndodhi dialogu, edhe Mogerini u trondit.

I pari lider nga Kosova që pati guximin me i tregu Mogerinit jo vetëm çka mendon ai si kryeministër, po çka mendojnë qytetaret e Kosovës. Kjo ishte e rëndësishme.

Një Bravo politike për kryeministrin Haradinaj, edhe shpresojë që të gjithë do bashkohemi në politiken tonë të jashtme!
Shtuar më 18/12/2018, ora 11:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori