Meta-Veseli në Tiranë: Mbështesim marrëveshjen e demarkacionit
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, në një konferencë të mbajtur për mediat me homologun e tij të Kosovës, Kadri Veseli ndër të tjera tha se mbështet pa ekuivok miratimin e marrëveshjes se demarkacionit me Malin e Zi.

Meta: Mbështesim miratimin pa ekuivok të marrëveshjes së demarkacionit me Malin e ZI, për të përfituar liberalizimin e vizave dhe për të ecur në rrugën e integrimit evropian të Kosovës, por edhe për të përfunduar anëtarësimin e Malit të Zi në NATO. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2017, ora 17:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori