Meta dhe Haradinaj takohen në stadiumin "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM)
Ndeshja e çmendur mes Kosovës dhe Çekisë në stadiumin Fadil Fokrri (që u fitua nga dardanët) ka bërë bashkë presidentë e kryministra.

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ndoqi nga afër takimin, ndërsa në stadium ishin të pranishëm edhe Ramush Haradinaj, Hashim Thaçi e Fatmir Limaj.

Gjatë sfidës, Meta dhe Haradinaj kanë shtrënguar duart. Në mbrëmje, Haradinaj u nominua për kryeministër nga AAK dhe PSD.
Shtuar më 07/09/2019, ora 23:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori