Mësoni sa ditë pushim kanë fëmijët tuaj me rastin e festave
Bazuar në Ligjin për festat zyrtare në Kosovë dhe Kalendarin për vitin shkollor MASHT përmes një komunikate për media njofton të gjitha institucionet arsimore se me rastin e Krishtlindjeve Katolike, data 25 dhjetor 2018 do të jetë ditë pushimi.

Po ashtu, ditë pushimi do të jenë edhe datat 1 dhe 2 janar 2019">2019 me rastin e festës së Vitit të Ri, si dhe me 7 janar 2019">2019 për nder të Krishtlindjeve Ortodokse.

Për institucionet e arsimit parauniversitar, periudha e parë e vitit shkollor përfundon me datën 28 dhjetor 2018 dhe periudha e dytë fillon më datën 14 janar 2019">2019.


Shtuar më 25/12/2018, ora 16:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori