E FUNDIT/ Aksident i frikshëm në Gramsh: 2 të vdekur e 8 të plagosur
Mësohet muaji kur Kosova do të bëhet me ushtri
Qeveria e Kosovës ka miratuar të hënën programin qeverisës për periudhën 2017-2021.

Themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe, sipas Marrëveshjes së Brukselit, transformimi i FSK-së në Forca të Armatosura me ligjin që pritet të miratohet në nëntor, rritje ekonomike prej 5-7 për qind, themelimi i Byrosë Nacionale të Hetimeve dhe një proces i ri vetingu, janë disa prej pikave të listuara në programin qeverisës.

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar se ky program nuk është final dhe se ai do të plotësohet pas diskutimeve që do të zhvillohen në Kuvend dhe palët e tjera të interesuara në këtë proces.

Ai u ka thënë vartësve të tij se Qeveria që ai drejton do ta bëjë dallimin me qeveritë e kaluara në aspektin e miratimit dhe përmbajtjes së programit.
Shtuar më 19/09/2017, ora 07:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori