Mesazhi i ushtarit për babain dëshmor: Babë u kry (FOTO LAJM)

Azem Kurtaj, ushtar i FSK-së, ka shkruar një letër të veçantë me rastin e krijimit të ushtrisë së Kosovës.

Ai ka përmendur amanetin e babaittë tij, dëshmorit të kombit, Danush Kurtaj nga Kaçaniku.

“BABË U KRY! DESHMORË FLINITË QETE TASH – Urime Babë Ushtria e Kosovës! Këtë ditë që e deshe më së shumti,lirinë dhe jetën e dhe për këtë tokë sot u bë! Sakrifica jote dhe krenaria joteme bëjnë mua te jem krenar gjithmonë Për këtë uniform qe unë mbaj ne trup”, kashkruar ai në “Facebook”.


Shtuar më 14/12/2018, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori