Mesazhi i pilotit turk duke bombarduar Sirinë bëhet hit në internet (VIDEO)


Pëlqej
Pas ofensivës turke në Sirinë e veriut kundër kurdëve të YPG në rrjetet sociale të vendit si edhe media ka filluar një fushatë pro sulmit duke shpërndarë video dhe foto nga aksioni.

Një ndër to është edhe videoja e një piloti avioni F-16 që mori pjesë në fazën fillestare të sulmeve mbi qytetin Afrin, i cili është nën kontrollin e kurdëve.

"Tani do t'a njihje forcën e Turqisë ju tradhtarë"., dëgjohet ai të thotë teksa hedh bombat, përcjell Albeu.com.

Turqia është në ditën e tretë të sulmit në Siri, ndërsa ditën e djeshme u futën edhe këmbësoria. /albeu.com/
Shtuar më 22/01/2018, ora 13:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori