I vihet tritoli një banese në Durrës
Mërzitet piloti i parë, Ushtria e Kosovës pa helikopter
Afrim Zabeli është piloti i parë I ushtrisë së Kosovës, shkruan Albeu.com

Vetëm dy muaj pas diplomimit të tij Zabeli është sistemuar në Brigadën e reagimit të shpejtë në Istog.

Por ajo ishte dita e fundit që ai ka pilotuar, pasi Kosova ende nuk posedon një helicopter.

Afrimi thot se i mungon shumë ndjenja e të qenit në ajër. Ende thotë si i ka të freskëta minutat e para të pilotimit dhe atë se si iu dorëzua komanda nga inspektori.

Zabeli, I cili humbi babanë dhe vëllanë në luftë thotë se I ka vënë vetes një mission.

FSK-së së shpejti do ti shtohen edhe dy pilotë të tjerë, që janë duke përfunduar shkollimin për pilotë në Akademinë Ushtarake të Turqisë dhe Zabeli thotë se bashkarsiht do të formojnë njësinë ajrore të Forcës. /albeu.com
Shtuar më 17/02/2019, ora 20:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori