Merren në pyetje disa persona për vrasjen e Xhemajl Mustafës
Një deputet dhe një zyrtar policor janë të dyshuarit kryesorë për vrasjen e Xhemajl Mustafës, ndërsa prokuroret e EULEX kanë marrë në pyteje disa persona mes të cilëve edhe bashkëshortja e Mustafës.

Burime të Gazetës Express kanë konfirmuar se tashmë janë intervistuar disa persona në lidhje me vrasjen e ish-këshilltarit të Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova.

“Po, janë marrë në pyetje disa njerëz, por edhe personat që dyshohen se kanë gisht në vrasjen e tij”, tha burimi. E bija e Mustafës, Beriana konfirmon se Prokuroria Speciale e EULEX’it e ka ftuar më herët në intervistë nënën e saj.

“Prokuroria ka marrë në pyetje nënën time, por prej asaj kohe më nuk kemi asnjë informatë nga EULEX’i”, tha e bija e Xhemajl Mustafës. /albeu.com/
Shtuar më 24/01/2013, ora 10:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori