Merr formë shtatorja e Adem Jasharit (FOTO LAJM)

Shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari ka hyrë në procedurën e realizimitshtatores në argjilë për të vijuar pastaj në bronz.

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, k shkruar në Facebook se pas finalizimit të shtatoreve të Shaban e Hamzës, edhe shtatorja e komandantit legjendar ka hyrë në procedurën e realizimitshtatores në argjilë për të vijuar pastaj të trijat në bronz.

"Tri shtatoret, nga nëntori, në Sheshin "Fehmi Lladrovci" në Drenas, përjetësisht do t’i japin vlerë, bukuri dhe mesazh gjeneratave se sa e vlefshme dhe sa e çmueshme është liria. Lavdi e përjetshme Jasharajve legjendar", ka shkruar ai.
Shtuar më 13/07/2019, ora 17:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori