Mërgim Lushtaku nuk e voton Haradinajn?
Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, nuk do ta votojë kabinetin e ri qeveritar.

Arsyeja kryesore sic mëson Tribuna Channel, është emri i Ministrit të Shëndetësisë, që u kandidua, Uran Ismaili.

Lushtaku kishte pritur që për Ministër të Shëndetësisë, të jetë ose Bekim Haxhiu ose Fadil Beka. Dhe Tribuna mësonLushtaku ka braktisur Kuvendin dhe nuk do të kthehet për të votuar kabinetin e ri qeveritar/ Gazeta Tribuna/
Shtuar më 09/09/2017, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori