Mediet serbe publikojnë "fakte të reja" kundër Haradinajt
Mediet serbe kanë publikuar sot "Fakte të reja" kundër kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt, duke përfshirë dëshmitë e punonjësve të policisë të cilët ishin varrosur të gjallë, masakrimi i grave si dhe dhunimi i nuseve, përcjell "Klan Kosova".

"Gjykata e Apelit në Francë e shtyu për 6 prill vendimin për ekstradimin e Haradinajt," shkruan sot "Blic"-i serb, e cila thekson se "prokuroria serbe për krime lufte, përveç fakteve të mëparshme me iniciativë të Ministrisë së Drejtësisë ka paraqitur disa prova konkrete – deklarata dhe të dhëna të dëshmitarëve nga vendi i ngjarjes".

Kujtojmë se gjykata franceze në Colmar, e shtyu për të dytën herë me radhë vendimin për lirimin ose ekstradimin në Serbi të ish kryeministrit Haradinaj. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2017, ora 08:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori