Mediat serbe: Kjo është dhurata që Mogherini i bëri Kosovës
E përditshmja serbe “Novosti” shkruan se Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini në prag të largimit nga posti i ka bërë një favor Kosovës.

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini në prag të largimit të saj nga detra ka bërë gati një “dhuratë” për Kosovën që është lajm shumë i keq për Serbinë, shkruan e përditshmja serbe “Novosti”

Ajo ka ftuar edhe përfaqësuesit e Kosovës në takimin e ardhshëm të Ministrave të Punëve të Jashtme të Bashkimit Evropian dhe shteteve kandidate për anëtarësim, në fund të gushtit në Helsinki.
Shtuar më 16/08/2019, ora 10:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori