Me pashaportë të Kosovës mund të udhëtoni nga aeroporti i Beogradit
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar një marrëveshje për lëvizjen e lirë.

Përmes kësaj marrëveshje, qytetaret me pashaportë të Kosovës do të mund të udhëtojnë përmes 5 pikave kufitare me Serbinë për në shtetet e treta.

Qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë nga aeroporti "Nikola Tesla" i Beogradit në drejtim të vendeve të treta.

Sipas marrëveshjes së arritur në Bruksel, lëvizja e lirë duhet të vihet në zbatim për 2 muaj. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2014, ora 10:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori