Më në fund një lajm i mirë nga QKUK
Më në fund janë vendosur disa ulëse nëpër korridoret e klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Familjarët nuk do të presin më në këmbë dhe nuk do të kenë nevojë të marrin karrige nga shtëpia, për të ndenjur afër pacientëve të hospitalizuar.

SHSKUK ka blerë 100 ulëse, 50 copë për dy vetë dhe 50 për tre vetë. Ulëset e metalit janë vendosur në të gjitha klinikat e internos dhe në ato të kirurgjisë.


Shtuar më 22/05/2018, ora 16:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori