Me flokët e gjata dhe kaçurrela, dalin fotot e rralla të Albin Kurtit (FOTO LAJM)

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurtin fitoi zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, gjë që i jep të drejtën për të qenë kandidati për kryeministër i Kosovës.

Për vite me rradhë Albin Kurti fotografohej në rrugë në protesta dhe në përplasje me policinë, deri sa mori vendimin për t’i hyrë politikës.

Ndërkohë që sërish me Vetëvendosjen, përplasjet u zhvendosën brenda institucioneve dhe kryesisht në Parlament.
Shtuar më 07/10/2019, ora 19:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori