Me dhimbje dhe lot varrosen të rinjtë që humbën jetën në aksident
Tre të rinj humbën jetën si pasojë e një aksidenti që ndodhi të shtunën në rrugën Shtime-Suharekë, saktësisht në fshatin Duhël.

Si pasojë e këtij aksidenti humbën jetën dy të rinj nga Lipjani, Leonard Retkoceri dhe Sahit Tmava, si dhe një i ri nga Prishtina, V.H, i lindur në vitin 1999.

Gjatë natës së mbrëmshme në komunën e Lipjanit u ndezën qirinj në kujtim të këtyre të rinjve që humbën jetën.

E varrimi i trupave u bë sot në varrezat e fshatit Llugaxhi.

Gjatë ceremonisë së varrimit u lexua edhe telegram ngushëllimi nga Kryetari Imri Ahmeti në emër të Institucioneve:

E nderuara familje Retkoceri dhe Tmava

E dashura rini, të dashur qytetar të Llugaxhisë dhe Lipjanitemër të Komunës së Lipjanit dhe në emër tim ju shprehë ngushëllimet me rastin e ndarjes nga jeta të Leonardit dhe Sahitit.

Lajmi i keq, lajm i kobshëm i datës 16 mars në orët e pasdites na ka pikëlluar thellë të gjithë ne qytetarët e Lipjanit.

Ndarja nga jeta e Leonardit e Sahitit kaq e hershme, e pa pritur është humbje për familjen për rinin e Lipjanit dhe për gjithë komunën tonë.

Leonard e Sahit do të na mungoni përherë.

I lehtë qoftë dheu.

Shtuar më 18/03/2019, ora 13:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori