Më 2 tetor seanca e rradhës?
Seanca e tretë konstetuive e Kuvendit të Kosovës pritet të mbahet më datë 2 tetor.

Kështu është paralajmëruar nga ana e deputetes më të vjetër në Kuvend, Flora Brovina, shkruan Koha Ditore.

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka theksuar se PDK-së i duhet lejuar sërish të nominojë të zgjedhurin e saj, derisa e ka mbështetjen e Gjykatës Kushtetuese.

Megjithatë, PDK-ja këdo ta nominojë me siguri nuk i merr sërish votat, pasi shumica e deputetëve është nga blloku LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori