Mbërrijnë trupat e parë shtesë
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Në Kosovë mbërriti të mërkurën kontigjenti i parë me 250 paqeruajtës gjermanë. Zëdhënësi i NATO-s, Mark Stumler deklaroi se "tensionet në rritje" kanë detyruar Aleancën të forcojë misionin e saj në Kosovë.

Ai ka theksuar se përforcimet do të përbëhen nga 550 ushtarë gjermanë dhe 150 austriakë. /albeu.com/

Shtuar më 25/04/2012, ora 18:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit