"MBAROI! Ata formuan ushtrinë e tyre!" Mediat serbe nuk e fshehin pikëllimin (FOTO LAJM)

Lajmi për ushtrinë e Kosovës është kryesor në mediat serbe, të cilat krahas kërcënimeve se ushtria serbe do të ndërhyjë, nuk fshehin edhe pikëllimin.

"MBAROI! Ata formuan ushtrinë e tyre. Thaçi dhe Haradinaj nuk e fshehin buzëqeshjen", shkruan "Alo" me titull të madh.

Ndërkohë, e njëjta gazetë shkruan se ushtria serbe po pret urdhrin për t'u futur në Kosovë, megjithatë më shumë se një lajm, ky duket një veprim për të ruajtur të lartë moralin e serbve.

Shtuar më 14/12/2018, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori