Matura nuk përsëritet
Edhe pse u përfol se në testin e maturës ka patur kopjim masiv, ai nuk do të përsëritet.

Madje, pikërisht dyshimet për kopjim masiv në provime kanë bërë që policia të bastisë një konvikt në Qendrën Studentore në Prishtinë.

Mustafë Kadriu, nga Ministria e Arsimit, thotë se mbajtja e testit të maturës ka shkuar mjaft mirë dhe nuk ka gjasa që të përsëritet.

Sipas Kadriut, edhe pse ka patur tendenca për kopjim, një gjë e tillë nuk është realizuar dot, për shkak se kopjimin nuk e ka lejuar policia. /albeu.com/


Shtuar më 16/06/2014, ora 09:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori