Matoshi godet: Kushtetuesja po thellon krizën politike në vend
Pëlqej
Analisti politik, Halil Matoshi është shprehur se vendimi i Gjykatës Kushtetuese vetëm sa e ka thelluar krizën politike në vend.

Sipas tij, ky aktgjykim nuk ka ofruar asnjë zgjidhje.

Sipas Matoshit, vendimi jo vetëm deputetëve, por edhe popullit dhe të gjithëve u thotë se pushteti i takon PDK-së.

“Absolutisht me këtë vendim Gjykata Kushtetuese në çdo variant do t’ia jap pushtetin PDK-së”, vlerësoi Matoshi për "Blic".

Halil Matoshi beson se vendimi vetëm sa ka thelluar krizën politike në vend. /albeu.com/

Shtuar më 26/08/2014, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori