Matoshi: Duhen arrestuar imamët që nxitën radikalizmin
Halil Matoshi
Analisti Halil Matoshi mendon se arrestimi i djeshëm i 40 personave që dyshohet të kenë marrë pjesë në luftën e Sirisë dhe të Irakut është më shumë një aksion sa për ti larë sytë përpara Perëndimit.

Ai ka thënë se vetë partitë politike në Kosovë janë të implikuara dhe kanë rritur frymën e radikalizmit në vend dhe se lufta ndaj radikalizmitfakt nuk eshtë luftë reale.

Matoshi ka vlerësuar se duhet të arrestohen ata imamë që kanë nxitur esktremizmin.

Sipas tij, fajtoret e vërtetë janë persona më lart dhe në qeveri, e jo ata që u arrestuan./albeu.com/
Shtuar më 12/08/2014, ora 11:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori