Mashtrimi me vizat "Shengen", djali i Ibrahim Rugovës deklarohet i pafajshëm
pafajshëm përveç Ukë Rugovës u deklaruan edhe 19 të akuzuarit tjerë Izet Beqiri, Florjan Petani, Qefser Baholli, Astrit Haraqija, Fitim Beqiri, Azad Beqiraj, Liridona Beqiri, Kujtim Avdyli, Ragip Gashi, Visar Beqiri, Hamza Beqiri, Azem Koskoviku, Edison Idrizaj, Beg Shaqiri, Hasan Shaqiri, Driton Voca, Valon Selimi, Fadil Ahmeti dhe Haxhi Islami, shkruan "Kallxo.com".

Kthimi në fillim i këtij gjykimi, ndodhi pasi gjyqtari Vladimir Micula i kërkoi prokurorit Allen Cansik konkretizimin e veprimeve të të akuzuarve.

Këtë konkretizimim e kishte kërkuar gjyqtari tjetër i EULEX-it Victor Partal i cili e kreu misionin, ndërsa gjykimi i Rugovës dhe të tjerëve iu nda pastaj Vladimir Miculës.

Prokurori Allen Cansik në dhjetor të vitit të kaluar ndryshoi aktakuzën ndaj Rugovës dhe grupit të cilit prokuroria pretendon se ai e udhëhoqi, duke e zvogëluar për disa muaj periudhën kohore në të cilën të akuzuarit sipas organit të ndjekjes kryen veprimet e tyre të paligjshme. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2017, ora 13:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori