Masakra e Reēakut, Kurti homazhe te memoriali (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kreu i Lėvizjes Vetėvendosje dhe anėtarė tė tjerė tė kėsaj lėvizje kanė zhvilluar sot homazhememorialin e personave tė cilėt humbėn jetėn nė masakrėn e Reēakut.

Mė 15 Janar 1999 nė fshatin Reēak u vranė e u masakruan barbarisht 45 shqiptarė tė paarmatosur, nė mesin e tė cilėve ishte edhe njė grua.

Nė orėt e hershme tė mėngjesit tė 15 janarit Reēaku u zgjua i rrethuar nga formacionet e policisė speciale, militare dhe paramilitare serbe, tė shoqėruara edhe me mjete tė shumta tė motorizuara. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2013, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu