Marrëveshje parazgjedhore mes LDK dhe LDD
Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)-së dhe ajo e Lidhjes Demokratike të Dardanisë (LDD) kanë nënshkruar marrëveshje parazgjedhore sipas të cilës, kjo e fundit do ta mbështesë kandidatin e LDK-së, Adem Salihaj në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të kësaj komune.Sipas nënkryetarit të degës së LDK-së Faik Grainca këto dy parti i bashkon filozofia politike prandaj edhe mund të funksionojnë padyshim së bashku. /albeu.com/
Shtuar më 03/04/2012, ora 15:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori