Marrëveshja në pajtim me miqtë ndërkombëtar
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Marrëveshja e arritur me Serbinë në Bruksel është bërë në pajtim me Uashingtonin dhe Bashkimin Evropian. Kështu tha sot kryeministri Thaçi në një takim me përfaqësuesit e degës së Partisë Demokratike në Prizren....

Me këtë akt, Serbia e ka njohur opinionin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë dhe Deklaratën e Pavarësisë së Kosovës. Kryeministri Thaçi foli edhe për të arriturat e Partisë Demokratike që ai drejton, duke lavdëruar punën e zellshme që është bërë dhe po bëhet për përgatitjen e zgjedhje të brendshme që do të mbahen në pranverë.
Shtuar më 26/02/2012, ora 20:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.